Ekologiczny styl życia

Eko styl jest w parze z oszczędzaniem, które pozytywnie odbije się na naszym budżecie. I choć możemy mieć wrażenie, że odkładanie pieniędzy to bardzo trudny proces, to faktycznie jest on łatwy, a jedyne czego wymaga to pozytywne nastawienie. Należy też czerpać z natury jak najwięcej. Woda deszczowa, może przynieść nam wiele korzyści dlatego możemy zainwestować w pojemnik do jej przechowywania np. szamba betonowe się świetnie do tego nadają.

Jazda na rowerze

W dobie rozwijającej się technologii przeważnie poruszamy się samochodem z tej przyczyny tracimy czas, pieniądze i jakość środowiska. Aby jak najszybciej rozwiązać ten problem warto zamienić auto na rower, by dodatkowo poprawić swoje samopoczucie a także stan zdrowia.

Odzież używana

To nie wstyd kupować odzież używaną. Kiedy w Twojej szafie znajdują się ciuchy, których nie nosisz możesz je sprzedać na portalach internetowych a nie wyrzucać na śmietnik. Dzięki temu można zyskać trochę pieniędzy tudzież przyczynić się do ochrony środowiska.

Szklane i plastikowe opakowania

Jeśli w kuchennych szafkach posiadasz szklane czy plastikowe opakowanie nie marnuj ich, a spraw, że staną się użyteczne. Dzięki nim możemy przechowywać chociażby przetwory domowe, czy przeznaczyć je jako pojemniki na przyprawy.  Dzięki temu nie będziemy wydawać gotówki na dodatkowe akcesoria.

Alternatywne książki

Wirtualne półki sklepowe dosłownie uginają się od e-booków, które są ekologicznym zamiennikiem tradycyjnych książek. Zamiast kupować papierowe egzemplarze, które są dużo droższe, trzeba zainwestować w wyjątkowy wydatek w postaci czytnika e-booków. Jeżeli jednak jesteśmy przyjacielami papierowych książek, możemy korzystać z biblioteki aniżeli kupować je w księgarni.

Nowoczesne oświetlenie

Idealnie żeby zdecydować się na żarówki energooszczędne, które są troche bardziej kosztowne od powszednich, ale będą służyć nam niemało czasu i nie przełoży się na duże rachunki za prąd. Dosyć ważne, aby zapalać naświetlenie wyłącznie we wnętrzu, w którym właśnie przebywamy.

szamba betonoweTanie zmywanie

Używanie ze zmywarki to następny powód do oszczędzania ekologicznego. Idealnie żeby jednak włączać ją, gdy jest napełniona, dzięki czemu użyjemy wyłącznie max 22 litrów wody, gdzie podczas opatrzonego zmywania zużywamy gdzieś 100 litrów.

Czajnik

W przypadku czajnika elektrycznego, mamy możliwość podgrzać tyle wody, ile potrzebujemy dokładnie. Dzięki temu nasze rachunki z pewnością będą mniejsze.

Woda deszczowa – gromadzenie – szamba betonowe

Ekologicznie oznacza też taniej. Z tej przyczyny powinno się kupować rzeczy, które będą nam służyć przez wiele lat. Przy okazji powinny być niezniszczalny. Weźmy pod uwagę te przymioty wybierając zbiornik na deszczówkę. Fantastycznie w tej roli sprawdzą się szamba betonowe.